Що спочатку: шпалери чи натяжна стеля

Замовники хочуть знати конкретну відповідь на популярне для тих, хто планує ремонт в квартирі або офісі, питання: у якій послідовності правильно виконувати опоряджувальні роботи. Що зробити спочатку: поклеїти шпалери або встановити натяжну стелю? Відповісти на нього однозначно не зможуть навіть виконроби та монтажники з багаторічним досвідом роботи. Більше того, маляр відповість, що краще клеїти шпалери спочатку, а потім вже встановлювати стелю, монтажники ж скажуть абсолютно протилежне.  Дійсно, можливі різні варіанти послідовності виконання ремонту:

 

Монтаж натяжної стелі після шпалер


Головний аргумент прибічників виключно цього порядку виконання ремонту – це те, що ПВХ-полотно може бути зіпсоване при обклеюванні шпалер або фарбуванні стін. Наприклад, пошкоджено шпателем або іншими гострими предметами, забруднено клеєм, фарбою. Якщо після обклеювання шпалерами планується ще і фарбування приміщення, то однозначно треба встановлювати натяжну стелю виключно після малярних робіт.
Треба знати й можливі негативні наслідки, якщо ви вирішите клеїти шпалери до монтажу натяжної стелі. Але зазначимо, що всіх їх цілком реально уникнути, якщо довірити ремонт професіоналам.

 

Установка натяжної стелі до шпалерВи все-таки схиляєтеся до варіанту обклеювання стін шпалерами після монтажу натяжної конструкції? Тоді врахуйте важливий момент: стіни до моменту установки стелі мають бути прошпакльованими й рівними.
Алюмінієвий профіль підкреслить усі нерівності й дефекти, якщо вони є. Приховати недоліки, якщо вони все ж є, зможе ПВХ-профіль (детальніше про особливості алюмінієвого та пластикового профілю читайте в нашій статті «Профіль для натяжної стелі: алюмінієвий або пластиковий?»). Переваги такої послідовності виконання ремонту:

 

Поетапне виконання різних видів робітМожливо також виконати ремонт, чергуючи малярні роботи й установку натяжної стелі :

1 етап – підготовка стін (штукатурення, шпаклювання);

2 етап – набивання стінного профілю по периметру приміщення, монтаж закладних елементів (платформи для монтажу освітлювальних приладів, закладені бруси під шафи-купе, профілю-гардини для прихованих карнизів);

3 етап – обклеювання стін шпалерами, інші малярні роботи;

4 і завершальний етап – це монтаж натяжного полотна, установка декоративної вставки, наклеювання термоколець, підключення точок освітлення.

Логічно, що така технологія займає більше часу й вимагає додаткових грошових витрат, тому замовники та монтажники не віддають перевагу цьому варіанту.

 

На закінчення варто ще раз зазначити, що кожен з перерахованих способів можливий і будь-який  із них не є правильним або неправильним. Тільки вам вирішувати, що спочатку: шпалери або натяжна стеля. Проаналізуйте аргументи й ризики, проконсультуйтеся з фахівцями та вирішуйте, враховуючи особливості вашого дизайн-проекту й матеріалів. Але хочемо зауважити, враховуючи досвід монтажників компанії ArtHouse, що найпопулярніший  варіант – це установка стелі на завершальному етапі ремонту в квартирі або офісі.

 

 

 

 

 

 

 

Безкоштовна консультація

    Залишіть заявку, і наші фахівці зв’яжуться з Вами протягом 45 хвилин

    click fraud monitoring
    ArtHouse © 2018-2022