Залишіть заявку, і наші фахівці зв’яжуться з Вами протягом 45 хвилин
Замовники хочуть знати конкретну відповідь на популярне для тих, хто планує ремонт в квартирі або офісі, питання: у якій послідовності правильно виконувати опоряджувальні роботи. Що зробити спочатку: поклеїти шпалери або встановити натяжну стелю? Відповісти на нього однозначно не зможуть навіть виконроби та монтажники з багаторічним досвідом роботи. Більше того, маляр відповість, що краще клеїти шпалери спочатку, а потім вже встановлювати стелю, монтажники ж скажуть абсолютно протилежне. Дійсно, можливі різні варіанти послідовності виконання ремонту:
- монтаж натяжного полотна відбувається на завершальному етапі ремонту;
- виконується частина опоряджувальних заходів, потім встановлюється натяжна конструкція й тільки після цього клеяться шпалери;
- поетапне чергування малярних і монтажних робіт.
Кожен з указаних варіантів допустимий і відповідає будівельним нормам і технологіям. Вирішувати треба у кожному конкретному випадку, враховуючи всі умови й нюанси. Якщо ремонт виконують досвідчені, перевірені робітники, проблем з установкою натяжної стелі або обклеюванням шпалер не виникне в жодному з вищезазначених випадків.
Монтаж натяжної стелі після шпалер
Головний аргумент прибічників виключно цього порядку виконання ремонту – це те, що ПВХ-полотно може бути зіпсоване при обклеюванні шпалер або фарбуванні стін. Наприклад, пошкоджено шпателем або іншими гострими предметами, забруднено клеєм, фарбою. Якщо після обклеювання шпалерами планується ще і фарбування приміщення, то однозначно треба встановлювати натяжну стелю виключно після малярних робіт.
Треба знати й можливі негативні наслідки, якщо ви вирішите клеїти шпалери до монтажу натяжної стелі. Але зазначимо, що всіх їх цілком реально уникнути, якщо довірити ремонт професіоналам.
- Монтажники свердлять у стіні по периметру приміщення отвори. Це необхідно для установки профілю, на який кріпитиметься натяжне полотно. У процесі свердління утворюється пил і осідає на підлозі, на шпалерах та інших предметах. При використанні робітниками перфоратора із вбудованим пилососом або хоча б звичайного побутового пилососа кількість пилу можна значно зменшити. Але все таки, якщо шпалери дуже світлі або рельєфні, пилу на них не уникнути, і позбавитися від неї буде досить складно. Можна прикрити шпалери спеціальною плівкою і таким чином захистити їх від пилу.
- Щоб якісно виконати монтаж стелі, приміщення нагрівають до +60…+65C. На поклеєних шпалерах високі температури можуть негативно позначитися. Але подібна ситуація може скластися тільки в результаті поспіху, коли стелю встановлюють, не дочекавшись повного висихання шпалер. В інструкції до будівельного клею завжди вказано, через який час він повністю висихає (зазвичай це не більше 5 днів). Якщо шпалери поклеїли за правильною технологією і клей повністю висох, то перепад температур при монтажі натяжної стелі не спричинить відклеювання і не вплине на термін служби шпалер.
Установка натяжної стелі до шпалер
Ви все-таки схиляєтеся до варіанту обклеювання стін шпалерами після монтажу натяжної конструкції? Тоді врахуйте важливий момент: стіни до моменту установки стелі мають бути прошпакльованими й рівними.
Алюмінієвий профіль підкреслить усі нерівності й дефекти, якщо вони є. Приховати недоліки, якщо вони все ж є, зможе ПВХ-профіль (детальніше про особливості алюмінієвого та пластикового профілю читайте в нашій статті «Профіль для натяжної стелі: алюмінієвий або пластиковий?»). Переваги такої послідовності виконання ремонту:
- монтажники вже точно не пошкодять і не забруднять шпалери під час установки стелі;
- якщо через якийсь час ви захочете поміняти шпалери, зможете це зробити без особливих проблем (профіль для натяжної стелі не притискуватиме шпалери, і зрізувати їх буде набагато простіше).
При всіх позитивних моментах враховуйте й мінуси такої послідовності виконання робіт. Найзначиміший із них – це ризик пошкодити полотно, також можна зіпсувати декоративну вставку.
Поетапне виконання різних видів робіт
Можливо також виконати ремонт, чергуючи малярні роботи й установку натяжної стелі :
1 етап – підготовка стін (штукатурення, шпаклювання);
2 етап – набивання стінного профілю по периметру приміщення, монтаж закладних елементів (платформи для монтажу освітлювальних приладів, закладені бруси під шафи-купе, профілю-гардини для прихованих карнизів);
3 етап – обклеювання стін шпалерами, інші малярні роботи;
4 і завершальний етап – це монтаж натяжного полотна, установка декоративної вставки, наклеювання термоколець, підключення точок освітлення.
Логічно, що така технологія займає більше часу й вимагає додаткових грошових витрат, тому замовники та монтажники не віддають перевагу цьому варіанту.
На закінчення варто ще раз зазначити, що кожен з перерахованих способів можливий і будь-який із них не є правильним або неправильним. Тільки вам вирішувати, що спочатку: шпалери або натяжна стеля. Проаналізуйте аргументи й ризики, проконсультуйтеся з фахівцями та вирішуйте, враховуючи особливості вашого дизайн-проекту й матеріалів. Але хочемо зауважити, враховуючи досвід монтажників компанії ArtHouse, що найпопулярніший варіант – це установка стелі на завершальному етапі ремонту в квартирі або офісі.